Zdjęcia, to nie tylko ulotne chwile zatrzymane w kadrze aparatu. To również uczucia, przeżycia i wspomnienia. Jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej, niż tysiąc słów.

Nie pozwól, aby najważniejsze chwile życia zarówno Twojego jak i Twojego najcenniejszego Skarbu bezpowrotnie uleciały. Skorzystanie z moich usług sprawi, że najważniejsze chwile związane z urodzeniem się dziecka nigdy nie umkną z Twojej pamięci.

Bartłomiej Niemirski


niedziela, 17 marca 2013

Fotografowanie bez lampy

Postęp technologiczny i techniczny pozwala realizować nieosiągalne do tej pory rzeczy lub pozwala je zrobić dużo prościej, Ta prawda ma zastosowanie również w fotografii dziecięcej. Fotografowanie, szczególnie małych dzieci, które nie za bardzo chcą współpracować z fotografem – nawet fotografem rodzicem wymaga natychmiastowej reakcji aparatu na polecenie wykonania zdjęcia. Nowe aparaty oferują możliwość fotografowania z czułościami do tej pory nie osiągalnymi. Przy zachowaniu dobrej jakości obrazu i krótkiego czas migawki, brak konieczności korzystania z lampy błyskowej to w tym wypadku duża zaleta – nie trzeba dzieciom błyskać w oczy i nie trzeba czekać na naładowanie się lampy, co przy wybitnie aktywnych dzieciach ma duże znaczenie. Do tego nie trzeba wymagać od nich rzeczy niemożliwej – zatrzymania się na chwilę, by wykorzystując jedynie zastane światło uzyskać odpowiedną ekspozycję. Zdjęcia z oświetleniem północnego okna w południe, przy krótkim czasie migawki wreszcie stały się osiągalne.

Brak komentarzy: